Slowniczek pojęćAlkowa - w karawaningu oznacza częsć pojazdu zlokalizowaną nad kabiną kierowcy przeznaczoną na sypialnię (w tym miejscu zlokalizowane jest z reguły łóżko jedno lub dwuosobowe).

Alkoven - Jeden z trzech glównych typów zabudów samochodów kempingowych, obok częsciowozintegrowanego i calkowiciezintegrowanego odznacza się charakterystyczną nadbudową nad kabiną kierowcy (patrz alkowa).

Azymut - pojęcie bezposrednio zwiazane z zagadnieniem wyznaczania stron swiata niezbedny np. do ustalenia polozenia satelitow geostacjonarnych nadajacych sygnal telewizji satelitarnej, obok elewacji podstawowy parametr niezbędny do ustalania polozenia czaszy anteny satelitarnej wzgledem horyzontu.

Elektroblok - urządzenie zarządzające energią na pokladzie pojazdu kempingowego (w nim zlokalizowane są bezpieczniki, zamienia energię 230 V na 12 V, odpowiada za ladowanie akumulatorow)

Elewacja - tzw. kąt elewacji, wyznacza go wartosc odchylenia osi prostopadlej do czaszy antena od osi horyzontu

Kamper - powszechne okreslenie na auto kempingowe

OVP - Overvoltage protection - ochrona zarówno przed zbyt niskim jak i przed zbyt wysokim napięciem (istotne w przypadku klimatyzatorów 230V) - spotyka się np. na elektrobloku

Roleta, markiza - częsć wyposażenia dodatkowego pojazdu kempingowego zlokalizawana z reguly na jego dachu lub jednej z bocznych scian. Rodzaj zadaszenia realizowanego poprzez rozpięty wodoodporny material. Na czas podróży zostaje nawinięty na rolkę ukrytą w kasecie przez co nie zajmuje miejsca wewnatrz pojazdu. Po rozwinięciu rolety mają za zadanie ochronę ludzi przebywających pod nimi przed sloncem, lekkim deszczem etc. Pozwala na powiększenie przestrzeni użytkowej przed pojazdem o kilka metrów kwadratowych (najczęsciej o ok 10m^2 = 2,5m x 4 m),

Aktualnosci


bogatsza oferta serwisu
posiadamy części zamienne do podwozi bpw

Zamów katalog 2013

 
above.pl - twoja lepsza strona